Opracování svarů

Pro opracování svarů úhlovou bruskou lze volit mezi kotouči brusného papíru, brusnými kotouči nebo lamelovými brusnými talíři. Každý nástroj má přitom rozdílné vlastnosti. Uživatel rozhoduje, který výrobek je pro opracování svarů ten správný.

Proces svarů

Opracování svaru se v podstatě skládá z pěti pracovních kroků:

  • Řezání/přiříznutí
  • Příprava svaru
  • Hrubovací broušení
  • Jemné a finální broušení
  • Čištění svaru, odstranění naběhlé barvy

 

Vždy správný brusný nástroj

Se svým rozsáhlým programem výrobků nabízí Klingspor správný nástroj pro všechny na trhu běžné typy strojů a každou běžnou aplikaci. Výrobky pro úhlové brusky, pneumatické brusky, přímé brusky, satinovací stroje, ruční pásové brusky, brusky na koutové svary nebo s ohebnou hřídelí slouží všem relevantním oborům jako zámečnictví/výrobě kovových konstrukcí, výrobě schodišťových zábradlí, výrobě nerezových nádob, loděnicím, výrobě vozidel, hal i jeřábů.

Porovnat a rozhodnout

Pro opracování svarů úhlovou bruskou lze volit mezi kotouči brusného papíru, brusnými kotouči nebo lamelovými brusnými talíři. Každý nástroj má přitom rozdílné vlastnosti. Uživatel rozhoduje, který výrobek je pro opracování svarů ten správný. V následující tabulce jsou – při zohlednění nejdůležitějších kritérií pro volbu – vzájemně porovnány kotouče brusného papíru, lamelové brusné talíře a brusné kotouče.


 

 

 

Stáhnout
Řešení Klingspor pro Vaše opracování svarů (PDF)

Řešení Klingspor pro Vaše opracování svarů - PDF - Náhled

Zpět k znalostem o broušení