Kotouče na suchý zip

U kotoučů na suchý zip se jedná o brusné kotouče potažené velurem – na zadní straně podložky. Protože možnosti použití jsou téměř neomezené, má Klingspor ve svém portfoliu různě uspořádané kotouče na suchý zip a tím i vhodný výrobek pro každý účel použití.

Uspořádání podle použití

U kotoučů na suchý zip se jedná o brusné kotouče potažené velurem – na zadní straně podložky. Jako podložky se u firmy Klingspor uplatňují papír, film, nylonová mřížka (brusná mřížka) nebo bavlněná tkanina. Na přední straně podložky se nachází brusné zrno. Vše je možné – podle oblasti použití se volí brusné kotouče s vhodným druhem zrna.

Předností výrobku s velurovou vrstvou je možnost jednoduché a rychlé výměny brusného kotouče z talíře se suchým zipem, např. při přechodu na jiný obrobek nebo jiný materiál.


Individuálně použitelný, podle potřeb zákazníka

Protože možnosti použití jsou téměř neomezené, má Klingspor ve svém portfoliu různě uspořádané kotouče na suchý zip a tím i vhodný výrobek pro každý účel použití.

Broušení dřeva, barvy, laku, stěrky nebo kovu nepředstavuje žádný problém. Zvláštní aplikace, jako broušení gelové vrstvy (výroba lodí a jachet), kompozitních materiálů (průmysl větrné energie), sádrokartonových stěn a parketových podlah jsou rovněž snadno možné.

K tomu jsou brusné kotouče příslušně vybaveny, např. polootevřeným nebo hustým posypem, stearanovou vrstvou nebo proti roztržení odolnou a vysoce flexibilní podložkou z filmu, podle toho, co je potřeba.


Univerzální pro broušení ručně vedenými stroji

Klingspor nabízí kotouče na suchý zip v mnoha rozměrech a rastrech otvorů – vhodné pro všechny Excenterschleifer mit Klettscheibe běžné stroje – a dodává na přání rovnou i vhodné nosné talíře. Nosné talíře s více otvory pro excentrické brusky pokrývají téměř všechny rastry otvorů a k dostání je rovněž nosný talíř se suchým zipem pro úhlovou brusku.

Kromě kulatých kotoučů jsou v programu také speciální desky s trojúhelníkovým nebo „žehličkovým“ tvarem. Nadto se dodávají další výrobky se suchým zipem jako pásy.

Klettprodukte

Kromě rozsáhlého programu Klingspor skladem mají zákazníci možnost nechat si na přání vyrobit speciální rastry otvorů nebo rozměry, při dodržení minimálního objednacího množství.

Vhodné výrobky

Zpět k znalostem o broušení