Významné jubileum - 70 let Kronenflex®

Výročí 70 let řezných kotoučů Kronenflex®

 Vynález vysokorychlostních řezných kotoučů nastavil revoluci v řezání různých materiálů a umožnil, oslavy 70. narozenin řezných kotoučů Kronenflex®.

               70yearsKronenflex-by-Klingspor

Vynálezce a vizionář Carl Klingspor vymyslel produkt, který měl zanechat významnou stopu ve světě kovoobrábění - řezný kotouč Kronenflex®.
O vysokorychlostním řezném kotouči v roce 1950 nikdo neslyšel. V té době vládly v této oblasti pouze tradiční ruční kola a žací nože o běžné tloušťce 6 a 13 milimetrů.

 

Bus KronenflexKronenflex cutting-off wheels 70years


"Zpracování kovů bylo pracné a časově náročné a málokdo si uvědomoval, že poptávka trhu po alternativním řešení produktu začala stoupat" vzpomínají zaměstnanci Klingspor.

Proto se Carl Klingspor v roce 1950 spojil s výrobci brusných nástrojů s cílem vyvinout první vysokorychlostní řezný kotouč, jaký svět nikdy neviděl : Kronenflex®.


Kronenflex cutting-off wheel evolution


Inovace, která v té době spatřila světlo světa, nejen zvýšila bezpečnost na pracovištích, ale také zvýšila rychlost řezů a současně snížila opotřebení.

Významné jubileum řezných kotoučů Kronenflex® 

Na památku slavného vynálezu od pana C. Klingspora společnost uspořádala a plánuje uspořádat větší množství akcí a propagačních akcí - od soutěží na sociálních sítích po propagaci na Mezinárodním veletrhu až po speciální slevy na nákup určitých řezných kotoučů.