Výročí 70 let řezných kotoučů Kronenflex®

Vynález vysokorychlostních řezných kotoučů Kronenflex® způsobil revoluci v řezání různých materiálů a umožnil letošní oslavy 70. narozenin.
70yearsKronenflex-by-Klingspor
Vynálezce a vizionář Carl Klingspor vyvinul před sedmdesáti lety produkt, který by měl mít trvalý dopad na opracování kovů – řezný kotouč Kronenflex®.

Vysokorychlostní řezný kotouč? Až do roku 1950 o tomto produktu nikdo neslyšel.V té době se používali pouze tradiční přítlačné a řezné kotouče, většinou s tloušťkami mezi 6 až 13 milimetrů.

Bus KronenflexKronenflex cutting-off wheels 70years


“Zpracování kovů bylo pracovně a časově náročné. Málo kdo si uvědomil, že poptávka trhu po alternativním řešením produktu začala prudce stoupat “ vzpomínají tehdejší zaměstnanci Klingspor.

Není proto divu, že Carl Klingspor se v roce 1950, spojil s výrobci brusných nástrojů s cílem vyvinout první vysokorychlostní řezný kotouč, jaký kdy svět viděl : Kronenflex®.


Kronenflex cutting-off wheel evolution70letkronenflex


Revoluční novinka, která v té době prorazila na trh a spatřila světlo světa, nejen zvýšila bezpečnost na pracovištích, ale také zvýšila rychlost řezů a současně snížila opotřebení.

Výjimečný narozeninový rok výrobků Kronenflex®

K připomínce slavného vynálezu Klingspor, společnost zajistila propagačních akcí. Od soutěží na sociálních sítích po propagace u příležitosti letošního Mezinárodního veletrhu až po speciální slevy na nákup určitých řezných kotoučů.