Vliesové výrobky

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Vliesové výrobky
Tvar provedení
Průměr/mm
Šířka/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Otvor/mm
Uchycení
Forma
Stupeň jemnosti
Provedení
Druh zrna
Výkonnostní třída

Správný brusný nástroj pro každý krok procesu

Díky své otevřené, pružné struktuře je vliesová tkanina schopna "měkkého" broušení a vytváří povrchy s nízkou hloubkou poškrábání, které jsou obzvláště jemné. Plně a rovnoměrně proložené brusným zrnem lze netkanou brusnou pásku použít k vytvoření rovnoměrného a reprodukovatelného vzoru škrábanců.

Díky mnoha výhodným vlastnostem tohoto materiálu význam netkaných výrobků v oblasti povrchových úprav neustále roste, zejména v pracovním kroku "úprava povrchů z nerezové oceli". Netkané materiály mají navíc mimořádně dlouhou životnost díky neustálému uvolňování nových brusných zrn a díky otevřené struktuře materiálu, která zabraňuje jeho zanášení.

Společnost Klingspor nabízí širokou škálu výrobků s rozdílnou strukturou vláken, zrnitostí, zrnitostí, pojivem a hustotou, které jsou vhodné pro každý krok zpracování - od lehkého odstraňování otřepů a otřepů přes čištění a vytváření saténových povrchů až po leštění povrchů.

Výrobek SMT 850 plus byl speciálně navržen pro dokončování svarů TIG na součástech z nerezové oceli. To proto, že jedna strana tvořená vysoce pružnou látkovou podložkou potaženou korundem je doplněna netkanou textilií, což umožňuje jemné, a přesto agresivní broušení.

Klingspor MFW 600 je vysoce výkonný vliesový kotouč, který je určen ke zpracování oceli, nerezové oceli a neželezných kovů. Tento výrobek, který kombinuje trvale vysoký výkon s maximální bezpečností, se používá převážně pro dokončování svarových spojů na nerezové oceli. Výrobek je určen pro použití na brusce koutových svarů a dodává se ve čtyřech různých stupních jemnosti od hrubé až po velmi jemnou.

Výběr správného výrobku závisí na vlastnostech netkaného materiálu. Netkané materiály se dělí do čtyř různých kategorií:

  • Měkký netkaný materiál bez textilní podšívky (čistý a povrchová úprava)
  • Netkaný materiál s textilní podšívkou (materiál pro úpravu povrchu - SCM)
  • Vysoce zhuštěné rouno
  • Hrubé čisticí rouno

Netkané materiály se obvykle používají pro následující pracovní kroky:

  • Lehké broušení a vytváření saténových povrchů

Lehké odstranění zásob v kombinaci s vynikající povrchovou úpravou. Správná volba: Netkané nástroje z netkaného materiálu SCM s textilní podšívkou (např. pásy, kotouče) nebo kombinace netkaného materiálu a potahovaného brusiva (např. SMT 850).

  • Povrchová úprava a vytváření matných povrchů

Míchání vzorů škrábanců, čištění povrchů a vytváření konečné povrchové úpravy; bez odstraňování zásob. Správná volba: Nástroje z měkkého, pružného netkaného materiálu (např. NRO 400).

  • Hrubé čištění

Odstraňování rzi, okují a laku a nátěrů obecně a odstraňování tepelného zabarvení bez námahy. Správná volba: Netkané nástroje z hrubého čisticího rouna s mimořádně otevřenou strukturou, relativně silnými netkanými vlákny a hrubým brusným zrnem (např. NCD 200).

  • Odstranění náběhových barev a předleštění

Odstranění náběhových barev a/nebo vytvoření povrchů s malou hloubkou poškrábání, které jsou obzvláště jemné. Správná volba: Nástroje z vysoce zhutněného rouna (např. NUD 500). V závislosti na své hustotě a stupni jemnosti může netkaný materiál umožnit i lehké odstranění materiálu nebo lehké odjehlení.