KMT 614 Malý lamelový kotouč na stopce použití Kov univerzálně

Vlastnosti
Pojivo Umělá pryskyřice
Druh zrna Korund
Materiály
Kov univerzálně
Dřevo
Umělá hmota

KMT 614 - malý brusný mop na kov

Ideální nástroj pro obrábění kovů

Tento malý brusný mop byl speciálně navržen pro ruční stroje. Lze jej používat při radiálním a čelním broušení. Tento brusný mop je vhodný pro práci s

  • kovem,
  • dřevem a
  • plastem.

Jaké jsou výhody malého brusného mopu?

Brusné klapky tohoto mopu jsou umístěny ve tvaru nádoby. Jeho pružné brusné klapky zaručují optimální přizpůsobení konturám obrobku. Brusné zrno je složeno z oxidu hlinitého a je k chlopni připevněno syntetickou pryskyřicí. Výrobek vytváří hladké škrábance díky přizpůsobení chlopní struktuře povrchu obrobku. Při broušení přicházejí do kontaktu s povrchem obrobku pouze okraje brusných klapek. V důsledku toho se opotřebovávají pouze pracovní hrany klapek, které uživateli neustále poskytují čerstvé brusné zrno. Výsledkem je konzistentní struktura škrábanců po celou dobu životnosti malého brusného mopu.

Co je třeba mít na paměti při používání malého brusného mopu

Aby bruska KM 614 dosahovala co nejlepších výsledků při opracování kovů a jiných materiálů, je důležité, aby vřetenová bruska pracovala při správných otáčkách. Z bezpečnostních důvodů je třeba dbát na to, aby nebyly překročeny maximální přípustné otáčky v závislosti na délce exponované hřídele. Naopak příliš nízké otáčky vedou ke špatným výsledkům broušení. Nedostatečná rychlost způsobí, že brusné lamely budou v důsledku působícího přítlaku více obnaženy na obrobku. Výrobek tak bude brousit větší plochu, což bude mít za následek zvýšené tření mezi malou brusnou mop a obrobkem. Tření následně vytváří teplo jak v obrobku, tak v brusném mopu. Toto nadměrné teplo má za následek jednak změny ve vzoru škrábanců, jednak zkracuje životnost brusných mopů. Z bezpečnostních důvodů dodržujte minimální upínací délku 20 mm.

Co je třeba mít na paměti při přechodu z brusného pásu na brusný mop

Při použití se stejnou zrnitostí bude malý brusný mop vytvářet jemnější vzor škrábanců ve srovnání s brusným pásem. Povrchová struktura kovu bude ve srovnání s brusným pásem vykazovat delší a souvislejší linie. Brusný mop snižuje pravděpodobnost podřezání materiálu na povrchu obrobku. Celkově lze říci, že brusný mop vytváří jemnější a smíšenější povrch. Uživatelé, kteří chtějí vytvořit specifický vzor škrábanců, by proto měli svůj malý brusný mop spárovat s příslušnou velikostí zrnitosti.

Hledání prodejců
Rádi byste se poradili před nákupem zboží online nebo v kamenné prodejně ? Náš vyhledávač prodejců Klingspor Vám ukáže nejbližšího Klingspor prodejce