Lamelové kotouče

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Lamelové kotouče
Průměr/mm
Šířka/mm
Průměr dříku/mm
Otvor/mm
Uchycení
Stupeň jemnosti
Provedení
Druh zrna

Lamelový kotouč - první volba při broušení jemných a pružných povrchů

Lamelový kotouč z nabídky společnosti Klingspor je cenným nástrojem pro práce, které zahrnují například broušení nebo dokončování povrchů. Řemeslníci a domácí kutilové, kteří si vyberou lamelový kotouč z rozsáhlé programové nabídky společnosti Klingspor, si koupí nástroj, který dokonale slouží jejich potřebám a nabízí jim nejvyšší kvalitu za konkurenceschopnou cenu. Pokud budete brousit s mopem Klingspor, budete vždy brousit jako profesionál.

Hledání brusných mopových kotoučů pro speciální aplikace

Každý, kdo používá brusné mopové kotouče, tak činí proto, že potřebuje výrobek, který dokonale odpovídá jeho specifickému použití. Proto společnost Klingspor nabízí svým zákazníkům specializované výrobky s kvalitou, která uživateli jistě pomůže překonat i ty nejobtížnější problémy. Jedním z takových výrobků je FDR 618. Tento plisovaný mop byl navržen speciálně pro práci se spárami, drážkami a štěrbinami a přináší výjimečné výsledky. Díky plisovaným klapkám uspořádaným v párech může uživatel pracovat v místech, kam by nikdy nečekal, že se dostane, protože klapky se protáhnou do každého rohu.

WSM 617 je dalším oblíbeným výrobkem společnosti Klingspor, který se osvědčil v nesčetných reálných aplikacích. Tento úhlový mop, který je vhodný pro použití v přední i boční poloze, lze k úhlové brusce přišroubovat během chvilky a bez použití jakéhokoli dalšího nářadí. Tento všestranný pomocník například odstraní výkvět rzi ze starého topení nebo kovového zábradlí tak důkladně, že lze povrch okamžitě znovu natřít. Sportovní štíhlý design mopu je vybaven pružnými klapkami s radiálním uspořádáním a dokonale se vytvaruje podle kontur, které je třeba zpracovat. Vzhledem k tomu, že stejně spolehlivě odstraňuje zbytky barvy, lehké škrábance a svářečské nálevy, jedná se o nástroj, který si oblíbili uživatelé po celém světě. Malý tip: Pokud je úhlová bruska vybavena regulací otáček, lze tento lamelový kotouč použít i na materiály na bázi dřeva.

Správný nástroj pro mnoho aplikací

Lamelový kotouč od společnosti Klingspor je oblíbenou volbou pro širokou škálu použití. Patří mezi ně

  • Odstraňování barvy / laku / výplňového materiálu
  • Broušení koutových svarů
  • Odjehlování,
  • Odstranění tepelného tónování
  • Odstraňování rzi z oceli


 Brusné lamelové kotouče, malé lamelové kotouče nebo saténové válce rovněž prokazují svou univerzálnost, pokud jde o vybavení, s nímž je lze spárovat. Mezi tato zařízení patří např.

  • podlahová bruska
  • bruska na matrice
  • ohebný hřídel
  • úhlová bruska
  • satinovací stroj a vrtačka

Ve vyčerpávající nabídce si jistě vyberete brusné lamelové kotouče, které lze kombinovat se stroji používanými v průmyslových podnicích, kovodílnách nebo řemeslných provozech a v aplikacích pro kutily.

Pokud stroj není vybaven regulací otáček, musí být výběr výrobku proveden na základě zadaných otáček. Společnost Klingspor má i tyto stroje pokryté a nabízí brusné lamelové kotouče, které budou pracovat v optimálním rozsahu.

Tyto vlastnosti jsou typické pro brusné lamelové kotouče.

Stejně jako všechny ostatní brusné materiály společnosti Klingspor vytvářejí brusné lamelové kotouče jedinečné vzory škrábanců, které se vyznačují dlouhými souvislými zrny na ošetřovaném povrchu. Stopy po poškrábání zanechané při zpracování brusným lamelovým kotoučem budou minimální, takže povrch bude obzvláště hladký. Proto je možné tyto výrobky použít k profesionálnímu zušlechtění povrchu, který bude odpovídat nejvyšším standardům.

Při výběru brusných lamelových kotoučů, malých brusných lamelových kotoučů nebo saténových válců je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti: Jejich konstrukce umožňuje brusným lamelovým kotoučům ve srovnání s brusnými pásy vytvářet jemnější povrch. Odstraňování materiálu a dokončování lze proto kombinovat v jednom pracovním kroku. Pokud chcete dosáhnout rychlosti úběru materiálu srovnatelné s brusným pásem, doporučují odborníci společnosti Klingspor vybrat lamelový kotouč s dvakrát až třikrát hrubší zrnitostí.