Frézy z tvrdokovu

Pracovní krok
Stroj
Skupina výrobků
Frézy z tvrdokovu
Průměr/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Délka stopky
Provedení
Ozubení

Výkonné frézování a vyrovnávání povrchů a tvarů

Frézy z tvrdokovu z nabídky společnosti Klingspor mají všechny vlastnosti, které oceňují nároční uživatelé. Různé řezy a velikosti těchto výrobků Klingspor jistě pokryjí všechny požadavky potřebné pro zpracování specifických materiálů a obrobků. Uživatelé mohou těžit z trvale vysoké kvality karbidových fréz i z vyčerpávajícího sortimentu výrobků, který zaručeně nabízí správné řešení pro náročné úkoly všeho druhu. Mezi obecné výhody výrobků patří jejich výjimečná agresivita a řezný výkon v kombinaci s lepším odvodem třísek a menším tepelným namáháním nástroje a obrobku. Kupující karbidových fréz dávají přednost společnosti Klingspor.

Frézy z tvrdokovu se správným řezem pro všechny typy použití

Frézy z tvrdokovu prodávané společností Klingspor jsou k dispozici mimo jiné se standardním, dvojitým a vysoce výkonným řezem. Nejlepší volbou pro každodenní úkoly a širokou škálu dalších aplikací jsou frézy z tvrdokovu s univerzálním řezem. Tento výbrus je standardním výbrusem společnosti Klingspor a nabízí vynikající dokončovací vlastnosti. Hliníkový výbrus je správnou volbou vždy, když uživatelé potřebují pracovat s měkkými a dlouho se tříštícími materiály. Kromě hliníku a dalších NF kovů patří mezi tyto materiály také plasty. Uživatel těží z vysoké rychlosti úběru a sníženého zatížení.

Dvojitý řez je vhodný i pro všeobecné použití a nabízí další výhody, jako je lepší manipulace a vytváření mimořádně malých třísek. Navíc lze s tímto nástrojem pohodlně pracovat při minimálních vibracích.

Vysoce výkonný "ocelový" řez je vybaven ozubením, které bylo optimalizováno pro zpracování oceli. Tento typ karbidového frézování poskytuje rychlost úběru materiálu, která je podstatně vyšší než u standardního frézování.

Vysoce výkonný řez "INOX" se dokonale hodí ke zvládnutí výzev spojených se zpracováním austenitické oceli i nerezové oceli odolné vůči korozi a kyselinám. Tento řez opět přináší výrazně vyšší míru úběru materiálu ve srovnání se standardním řezem. To lze přičíst speciálně optimalizované geometrii frézy. Další výhodou je minimální tvorba tepelného zabarvení.

Vysoce univerzální pro velké množství různých materiálů a aplikací.

Tvrdokovové frézy ze sortimentu společnosti Klingspor jsou ideálním doplňkem pro ohebné hřídele a další standardní nástroje. Klíčem k jejich univerzálnosti je jejich použitelnost pro širokou škálu materiálů. Patří mezi ně např.

  • Ocel
  • Kov
  • Plast

Jsou k dispozici v různých tvarech a rozměrech a s koncovým řezem i bez něj. Frézy ve tvaru holubího ocasu a bez koncového řezu doporučuje společnost Klingspor například pro práci na obtížně přístupných vnitřních hranách. Frézy se špičatým kuželem jsou nezbytné pro odstraňování otřepů a jsou ideálním nástrojem pro práci s kuželovými otvory a drážkami. Válcové frézy s koncovým řezem jsou určeny pro práci na slepých otvorech a čelních plochách vnitřních kontur. Souhrnně lze říci, že pro každý typ práce existuje odpovídající karbidová fréza.

Mezi pracovní kroky, které lze s těmito nástroji provádět, patří srážení hran a odjehlování otvorů. Při těchto typech použití vynikne vynikající kvalita karbidových fréz Klingspor. Ti, kteří potřebují více fréz a chtějí je skladovat na stejném místě, se mohou rozhodnout pro sadu fréz. Frézy z tvrdokovu s různými specifikacemi pro nejrůznější aplikace jsou uloženy v bezpečném a praktickém úložném boxu a jsou vždy po ruce.