Quick Change Discs

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Quick change discs
Tvar provedení
Průměr/mm
Šířka/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Uchycení
Stupeň jemnosti
Druh zrna

Malý, ale velmi výkonný: Rychlé a bezpečné broušení s rychlovýměnnými kotouči

Název rychlovýměnných kotoučů Klingspor mluví za vše. Umožňují uživateli vyměnit brusný nástroj způsobem, který je mimořádně snadný, rychlý a bezpečný. Místa, kam se jiné výrobky nedostanou, jsou pracovištěm pro tyto malé brusné kotouče s rychloupínáním. Vzhledem k tomu, že společnost Klingspor dodává tyto výrobky v mnoha verzích s různými zrny, průměry a upevňovacími prvky, je rozsah možných aplikací rozsáhlý.

Přední konektory na trhu u společnosti Klingspor: QMC a QRC

Společnost Klingspor nabízí své rychlovýměnné kotouče se dvěma běžnými typy spojovacích prvků. Na trhu převládají tyto systémy:

  • QMC: Plastový zámek s vnitřním závitem
  • QRC: Plastová pojistka s vnějším závitem

Konektor QMC se jednoduše přišroubuje k podložce QMC 555 pomocí vnitřního plastového závitu. Konektor QRC funguje tak, že se disk na podložce upevní pomocí závitové objímky a zajistí se otočením o 180°. Oba systémy zaručují bezpečné a spolehlivé spojení.

Široké možnosti použití

Rychlovýměnné kotouče Klingspor jsou sice určeny pro použití s pneumatickými bruskami, ale lze je použít i na strojích se stejnou konstrukcí, které jsou však poháněny elektrickým pohonem.

Tyto výrobky lze použít pro mnoho materiálů a jsou vhodnou volbou pro povrchovou úpravu takových materiálů, jako jsou např.

  • Lak
  • Barva
  • Výplň
  • Nerezová ocel
  • Kov

Optimální úběr materiálu při těchto aplikacích zajišťují pokročilá a výkonná zrna, jako je oxid hlinitý, keramický korund a oxid zirkoničitý. Tyto výrobky zaručují nejlepší možné výsledky na nástrojích, jako jsou například zápustkové brusky. Nástroje, které jsou pro použití s těmito výrobky stejně ideální, jsou pružná hřídel nebo pravoúhlá zápustková bruska.

Ovlivnění odebírání zásob pomocí podložky

Rychlost odstraňování zásob rychlovýměnných kotoučů lze ovlivnit výběrem podložky. Základním pravidlem je, že tvrdší podložka zvýší úběr materiálu. Pro každou aplikaci je proto nezbytné, aby uživatel přizpůsobil kotouč Quick Change správné podložce, aby dosáhl zamýšleného odstranění zásoby. Společnost Klingspor doporučuje používat měkčí podložky pro práci na profilovaných površích nebo vždy, když se předpokládá, že práce bude mít mimořádně jemný povrch.

Podložky QMC 555 nebo QRC 555 poskytují uživatelům podložku, která odpovídá jejich rychlovýměnným brusným kotoučům řady QMC nebo QRC. Společnost Klingspor dodává také adaptér QCA 555. Tento adaptér umožňuje nasadit rychlovýměnné kotouče Klingspor na jakoukoli standardní úhlovou brusku.

Uložení rychlovýměnných kotoučů

Při skladování rychlovýměnných disků je třeba dodržovat pouze několik pokynů, aby byla zachována jejich vysoká kvalita. Rychlovýměnné disky je třeba chránit před teplem, přímým slunečním zářením a kontaktem s vlhkostí. Doporučená teplota skladování 18 až 22 °C se snadno udržuje. Skladování disků po delší dobu proto nepředstavuje žádný problém.