NDS 555 Nosný podložný talíř pro vliesové kotouče

Kotouče z netkaných textilií vždy vyžadují podložku pro samolepicí kotouče NDS 555 od společnosti Klingspor

Brusiva se dělí podle účelu použití a materiálů, pro které se ideálně používají, ale také podle materiálu podložky, pojiva a zrnitosti. Podstatný význam má také povrchová úprava zrna. Dalším aspektem, který je třeba zvážit, je otázka, zda je brusivo určeno k agresivnímu broušení, nebo je vhodnější pro dokončovací práce, zda má dlouhou životnost a zda je určeno pro průmyslové účely, nebo pro soukromé použití v domácnosti. U všech brusiv je však rozhodující, jak snadno se s nimi manipuluje. Na špičce pohodlnosti manipulace jsou kotouče s netkanou textilií. Jelikož jsou tyto kotouče samonavíjecí, lze je vyměnit během několika sekund, aniž byste potřebovali jakékoliv nářadí. Kotouče s netkanou textilií se používají především v kombinaci s:

  • náhodnými orbitálními bruskami a
  • úhlovými bruskami.

Podložka NDS 555 pro samonavíjecí kotouče je nutná pro úhlové brusky

Jak náhodné orbitální brusky, tak úhlové brusky je třeba používat se speciální podložkou, takzvanou podložkou pro samonavíjecí kotouče. Podložka NDS 555 pro samonavíjecí kotouče je určena pro úhlové brusky a dodává se s držákem se závitem, který má vnitřní průměr 14 mm. Na provozní straně je opatřena souvislou plochou s háčkem a smyčkou. Tento povrch udržuje neutkaný kotouč přesně a bezpečně na místě. Podložka NDS 555 pro samonavíjecí kotouče je obecně vhodná pro všechny aplikace, ale doporučuje se zejména pro středně náročné broušení a také pro leštění a povrchovou úpravu.

Správné nasazení kotouče z netkané textilie

Nasazení kotouče z netkané textilie na úhlovou brusku vyžaduje větší pozornost. Vzhledem k tomu, že úhlové brusky často pracují při vysokých otáčkách, musí být kotouč z netkané textilie připevněn ve středu podložky s téměř stoprocentní přesností. Sebemenší odchylka způsobí nevyváženost - v lepším případě se tato nevyváženost může projevit pouze nepříjemnými vibracemi, v horším případě však může způsobit poškození brusného materiálu. Podložka NDS 555 pro samonavíjecí kotouče je k dispozici v průměrech 115 mm a 125 mm, které odpovídají průměrům neotáčivého kotouče se stejnou velikostí.

Hledání prodejců
Rádi byste se poradili před nákupem zboží online nebo v kamenné prodejně ? Náš vyhledávač prodejců Klingspor Vám ukáže nejbližšího Klingspor prodejce