Brusné lamelové talíře

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Brusné lamelové talíře
Technologie
Průměr/mm
Otvor/mm
Uchycení
Forma
Stupeň jemnosti
Provedení
Druh zrna
Výkonnostní třída

Vynalezen byl až v roce 1972, ale zdánlivě tu byl věčně.

V době svého vzniku byl lamelový talíř Klingspor považován za revoluční a dodnes je nepostradatelným nástrojem pro náročné brusné práce po celém světě. Od svého prvního uvedení na trh se mu podařilo úspěšně nahradit brusný kotouč v různých odvětvích povrchových úprav.

Brusné lamelové talíře v různých provedeních

Lamelový talíř, označovaný také jako SMT, poskytuje díky vějířovitému radiálnímu uspořádání lamel brusného plátna několikanásobně vyšší brusný výkon než jiné nástroje.

Společnost Klingspor nabízí brusné lamelové talíře v mnoha různých provedeních: ploché nebo vyduté a s podložkou ze skleněných vláken nebo z plastu. Vypouklé podkladové talíře brousí s menší kontaktní plochou a mohou zajistit vyšší rychlost úběru materiálu, protože umožňují bodové broušení. Díky tomu jsou konvexní brusné lamelové talíře ideální volbou pro práci na hranách a odstraňování svarů. Uživatelé se rozhodují pro ploché verze vždy, když potřebují lamelový talíř, který je ideální pro rovinné a plošné broušení.

Lamelový talíř má díky vějířovitému radiálnímu uspořádání lamel brusného plátna výkonnost, která vyniká nad ostatními nástroji. Brusné lamelové talíře Klingspor jsou vybaveny lamelami, které jsou potaženy zirkokorundem, keramikou nebo korundem a rovnoměrně rozmístěny na podkladových talířích, které jsou vyrobeny z plastu vyztuženého vlákny nebo ze skleněné tkaniny. Uspořádání lamel zajišťuje trvale vysoký brusný výkon a práci s minimálními vibracemi.