Vulkánfíbrové kotouče

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Vulkánfíbrové kotouče
Tvar provedení
Průměr/mm
Šířka/mm
Délka/mm
Otvor/mm
Uchycení
Stupeň jemnosti
Druh zrna
Typ otvoru

Výroba vulkánfíbrových kotoučů pokrývající více než 100 fotbalových hřišť ročně

Vulkánfíbrové kotouče Klingspor jsou ideální volbou pro hrubé a jemné broušení, stejně jako pro odstraňování rzi z kovu, odstraňování otřepů a dokončování svárů. V kombinaci s odpovídající podložkou se brusné vláknové kotouče používají také k jemnému broušení kovů. K dalším výhodám vláknitých kotoučů Klingspor patří minimální zanášení, nadprůměrná životnost, rovnoměrný vzorek škrábanců a chladné broušení. Díky těmto výhodám se Vulkánfíbrové kotoučestaly jedním z nejprodávanějších výrobků společnosti Klingspor - s roční produkcí, která by pokryla více než 100 fotbalových hřišť.

Brusné kotouče z vulkanizovaných vláken: Název je v podkladovém materiálu

Vulkánfííbrové kotouče patří do kategorie potahovaných brusiv a za svůj název vděčí podkladovému materiálu z vulkanizovaných vláken, který se používá k jejich výrobě: kompozitnímu materiálu z bavlněných a celulózových vláken. Lehká, ale odolná podložka v kombinaci s těsně potaženým brusným zrnem z materiálu

 • Korund
 • Zirkonkorund
 • Keramický korund

tvoří základ vysoce výkonných kotoučů, které umožňují snadnou práci i na těch nejnáročnějších površích.

Rozsáhlý sortiment výrobků pro nejrůznější aplikace

Vulkánfíbrové kotouče Klingspor se vyznačují vysokou rychlostí úběru materiálu a dlouhou životností. Široká škála dostupných zrnitostí umožňuje uživateli najít nástroj, který je ideální pro každou jeho aplikaci. Mezi oblasti použití patří:

 • Nerezová ocel
 • Ocel
 • Kov
 • Hliník

Dodatečná aplikace povlaků s aktivními činidly, jako je tzv. multipojivo a technologie ACT, ještě více rozšiřuje možnosti použití brusných vláknových kotoučů a výrazně prodlužuje jejich životnost.

Vulkánfíbrové kotouče s více vlákny, jako je typ CS 570, jsou ideální pro práci s nerezovou ocelí. Vrstva multipojiva zajišťuje chladné broušení a zabraňuje tepelnému zabarvení.

Technologie Advanced Coating Technology byla použita na všech vulkánfíbrových kotoučích Klingspor, které nesou v názvu zkratku "ACT", např. FS 964 ACT. Při zpracování kovů tato technologie zajistí zvýšenou přilnavost zrn. Tím se výrazně zvýší životnost vulkánfíbrového kotouče.

Výběr vulkánfíbrových kotoučů doplňují odpovídající podložky.

Použití vulkánfíbrových kotoučů na úhlové brusce vyžaduje, aby byly kotouče připevněny k podložce. Podložky obsažené v sortimentu vulkánfíbrových kotoučů Klingspor se liší tvrdostí a strukturou povrchu, a tedy i oblastí použití. Charakter použití má klíčový vliv na výběr správné podložky.

Nejlepší volbou pro rovnoměrné broušení při jemném a povrchovém broušení je středně tvrdý brus ST 358 s hladkým povrchem. Díky nižší tvrdosti ve srovnání s brusivem ST 358 A se dobře přizpůsobuje obrobku a je stejně vhodný pro opracování kontur a zaoblení hran.

Tvrdý a stabilnější ST 358 A s žebrovaným povrchem dosahuje rychlosti úběru materiálu, která je o 30 % vyšší než u ST 358. Díky tomuto výkonu je tato tvrdá a žebrovaná podložka doporučovanou volbou pro všechny typy prací, které vyžadují velký úběr materiálu, včetně

 • Hrubé broušení a broušení
 • Srážení hran
 • Odhrotování
 • Dokončovací práce na svařencích

Vzory otvorů, skladování a bezpečnost vulkánfíbrových kotoučů

Standardní nabídka vulkánfíbrových kotoučů Klingspor je dodávána s kulatým otvorem nebo s otvorem ve tvaru hvězdy. Díky nejmodernější technologii laserového řezání jsou na vyžádání k dispozici i jiné vzory otvorů.

Vulkánfíbrové kotouče vyrobené společností Klingspor byly testovány podle směrnic oSa a zaručeně splňují evropskou bezpečnostní normu EN 12413. Pro bezpečné používání a dlouhodobě optimální výsledky broušení je naprosto zásadní správné skladování vulkánfíbrových kotoučů.

Aby se vulkánfíbrové kotouče citlivé na vlhkost a teplotu nevyboulily, doporučuje se skladovat je při teplotě 18 až 22 °C a relativní vlhkosti 45 až 65 %. Je třeba se vyhnout vystavení přímému slunečnímu záření, aby se zabránilo vysychání a křehnutí vláknitých disků. Bezproblémový způsob skladování a vyjímání kotoučů na pracovišti nabízí zásobník na Vulkánfíbrové kotouče FS 555, který pojme až 100 kotoučů.