Brusné kotouče Kronenflex®

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Brusné kotouče Kronenflex
Průměr/mm
Tloušťka/mm
Otvor/mm
Uchycení
Forma
Provedení
Výkonnostní třída
Typ stroje

Trvale vysoká agresivita a maximální brusný výkon s brusnými kotouči Kronenflex®.

Od roku 1950 dodává společnost Klingspor svým zákazníkům vysoce kvalitní brusné kotouče, které se hojně používají v průmyslu, obchodu i v soukromém sektoru. Obzvláště ceněné jsou výrobky značky Kronenflex®, které se opakovaně osvědčily v reálných aplikacích. Brusné kotouče Kronenflex® a miskové brusky, které jsou součástí portfolia společnosti Klingspor, se vyznačují vysokou agresivitou a zajišťují maximální úběr materiálu. Míra úběru zásoby a životnost jsou dokonale vyváženy a jsou garantovány po celou dobu životnosti brusných kotoučů.

Vysoce výkonné brusné kotouče s širokým spektrem použití

Každý, kdo se rozhodne spojit úhlovou brusku s brusným kotoučem z nabídky společnosti Klingspor, bude těžit z výjimečné všestrannosti této kombinace. Oblasti použití zahrnují zpracování

  • Ocel
  • Nerezová ocel
  • Litina
  • Kámen / beton,
  • Hliník
  • Mosaz
  • Bronz
  • Měď
  • Nástrojová ocel

Tento rozsáhlý sortiment pokrývá všechny důležité oblasti zpracování materiálů. Kromě broušení povrchů umožňují tyto výrobky také odstraňování otřepů, zkosení hran nebo odstranění okují.

Výkonné produkty v nejlépe padnoucím provedení

Brusné kotouče prodávané pod značkou Kronenflex® v portfoliu společnosti Klingspor mají vydutý střed. Konstrukce s vydutým středem je pro brusný kotouč obzvláště výhodná, protože umožňuje kotouči odolávat obrovským bočním silám, které vznikají při broušení.

Výběr brusných kotoučů Klingspor je především o rozmanitosti. Tato rozmanitost se projevuje v různých průměrech, šířkách a otvorech, které jsou k dispozici pro použití na všech typech standardních strojů. Uživatel tak snadno najde výrobek, který dokonale vyhovuje jeho požadavkům. Na každém štítku je uvedeno, pro jaký motor a pro jakou rychlost broušení jsou brusné kotouče určeny, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků.

Vyhledávání nástrojů ve všech výkonnostních třídách

Společnost Klingspor prodává své brusné kotouče a mnoho dalších výrobků v různých výkonnostních třídách. Brusné kotouče, jako je A 24 ve výkonnostní třídě Extra, přesvědčí vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Střední výkonnostní třída Supra je tvořena výrobky, které poskytují vysoký výkon a dobrou životnost za konkurenceschopné ceny. Pro aplikace, které vyžadují nekompromisní výkon, doporučuje společnost Klingspor výrobky výkonnostní třídy Special, jako je například A 24 R/01.

Brusné kotouče zkonstruované společností Klingspor splňují nejpřísnější bezpečnostní normy.

Pro praktické použití v reálném světě je zásadní, že brusný kotouč vykazuje nejlepší výkon za všech podmínek a umožňuje uživateli dokončit povrch s velkou rychlostí a důkladností. Neméně důležité jsou však otázky týkající se bezpečnosti: Klingspor testuje své výrobky v souladu s přísnými směrnicemi oSa, a proto dodává výrobky s certifikovanou bezpečností. Zaručen je také soulad s bezpečnostní normou EN 12413. Tuto vysokou úroveň bezpečnosti však nelze realizovat, pokud uživatel nepostupuje ohleduplně. Správné používání zahrnuje zdržení se práce s brusnými kotouči Kronenflex® s otáčkami, které překračují maximální provozní otáčky. Tím se zajistí, že kotouč nebude přetěžován.