Elastické brusné nástroje

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Elastické brusné nástroje
Tvar provedení
Průměr/mm
Šířka/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Stupeň jemnosti
Druh zrna

Přesné opracování povrchů pomocí elastickách brusných materiálů

Pružné brusné materiály se používají jak pro soukromé aplikace, tak v komerčním sektoru, protože zaručeně dodají dokonalý vzhled výrobkům, které byly vyrobeny v obchodě a průmyslu z nejrůznějších materiálů od skla a kůže až po dřevo a kov. Svou užitečnost prokazují také v domácnosti, kde je lze použít k obnově původního lesku nerezového dřezu pokrytého vodním kamenem nebo k renovaci milovaného páru semišových bot.

Pružné brusivo - pro ruční broušení a použití na strojích

Měkká a přizpůsobivá, ale zároveň tvarově stálá brusiva jsou vynikající volbou pro dokončování obrobků nepravidelných tvarů. Mezi další možnosti použití patří lehké čisticí práce. Společnost Klingspor vyrábí tato brusiva ve verzích, které jsou vhodné jak pro ruční broušení, tak pro použití na strojích. Například nasazené hroty lze použít na takových ručních strojích, jako je vrtačka a zápustková bruska, zatímco zvedací paprsek se strakatými hroty je ukázkovým příkladem pružných brusiv nasazených na stacionárních strojích. Sortiment společnosti Klingspor dále zahrnuje kotouč R-Flex pro stojanové brusky a klasický ruční blok.

Použití brusiva Klingspor pro zpracování dřeva, kovu a dalších materiálů

Díky velkému množství dostupných verzí se elastická brusiva používají pro práci s velkým množstvím materiálů. Uživatel s nimi může vytvořit dokonale zdokonalený povrch na obrobcích ze dřeva, plastu a kovu včetně nerezové oceli, hliníku, oceli a neželezných kovů. Některé výrobky Klingspor jsou vhodné i pro zušlechťování takových materiálů na bázi minerálů, jako je sklo a kámen nebo dokonce kůže, zatímco jiné jsou ideální pro broušení obrobků, které byly ošetřeny barvou nebo lakem. Díky této všestrannosti jsou elastická brusiva Klingspor atraktivní pro řemeslníky v mnoha odvětvích a jsou oblíbeným nástrojem v malých dílnách i velkých průmyslových podnicích.

Renovace kůže pomocí pružného ručního bloku

Kůže ošetřená pružnými abrazivy získá jednotný vzhled. Vrchní stranu pak lze obrousit na hladkou kůži nebo z ní vytvořit nubukovou kůži s mírným vlasem. Broušením rubové strany vznikne celokožená nebo velurová kůže. Příkladem výrobku používaného pro konečnou úpravu kůže je ruční blok SFK 655. Je také vynikající volbou pro obnovu semišové obuvi, kožených oděvů a dalších výrobků z kůže. Díky tomu jsou ruční bloky SFK 655 od společnosti Klingspor atraktivní volbou i pro soukromé osoby.

Typy lepení používané pro elastická brusiva - tvrdé, střední a měkké.

Společnost Klingspor nabízí svá elastická brusiva s tvrdými, středně tvrdými a měkkými typy pojiva. Mezi dostupnými produkty je například brusný hrot RFS 651 společnosti Klingspor s montáží R-Flex, který dodává kovu povrchovou úpravu od matné až po lesklou. Hrot je vhodný pro suché i mokré broušení díky svým vlastnostem, které zajišťují odolnost vůči vodě a většině chladicích maziv, a lze jej namontovat na

  • vrtací stroj
  • zápustková bruska
  • ohebný hřídel

Pro optimální výkon v různých oblastech použití jsou k dispozici brusiva s hrubou, střední a jemnou zrnitostí.

Brusné zrno a vazba - obojí synteticky vyrobené ve společnosti Klingspor

Elastická brusiva od společnosti Klingspor jsou z velké části vyrobena z karbidu křemíku, který je tvrdý, ale ne příliš houževnatý. Jeho křehkost vede k mikroopotřebení. To má za následek neustálé vytváření nové struktury ostrých hran a zaručuje tak mimořádně vysokou agresivitu. Pro lepení všech svých pružných výrobků používá společnost Klingspor syntetickou pryskyřici. Stejně jako všechna jejich zrna jsou i lepidla společnosti Klingspor vyráběna synteticky, což zaručuje, že se vlastnosti lepidla a zrna nikdy nezmění.

Pohodlná řešení pro skladování - sady Klingspor

Brusiva společnosti Klingspor lze obvykle objednat jednotlivě, v pevně stanovených velikostech nádob nebo v požadovaném množství. Společnost Klingspor však dodává také výhodné sady, jako je například sada SFK 655 s ručními bloky, které se dodávají v různých zrnitostech. Ty lze použít k opracování kovu, dřeva, plastu a mnoha dalších materiálů. Sady Klingspor jsou atraktivní volbou pro mnoho uživatelů, v neposlední řadě pro zapálené kutily, kteří je často používají v různých oblastech od oprav aut až po výrobu nábytku.