Brusné listy

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Brusné listy
Tvar provedení
Technologie
Průměr/mm
Šířka/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Otvor/mm
Uchycení
Stupeň jemnosti
Druh provedení
Provedení
Druh zrna

List po listu k dokonalému výsledku broušení

Brusné papíry Klingspor jsou k dispozici ve formě pásů, listů a výseků různých kvalit a provedení a vyznačují se dokonalými výsledky broušení. Profesionálové i domácí kutilové najdou tuto širokou škálu výhodnou pro svou práci a své projekty. V rozsáhlém výběru brusných listů se jistě skrývá to správné řešení - i pro ty nejnáročnější práce.

Společnost Klingspor vyrábí vysoce kvalitní brusné a řezné materiály pro své zákazníky již od roku 1893 a dodává je do všech koutů světa. Jejich rozsah použití je široký: Výrobky Klingspor jsou stejně dobrou volbou pro práci s materiály na bázi minerálů jako se dřevem, barvami, laky a plnivy nebo kovy. Možnosti použití jsou neomezené.

Správné brusné listy pro každou aplikaci

Jedním z hlavních cílů, které společnost Klingspor sleduje u svého sortimentu brusných desek, je nabídnout co největší výběr. Klingspor nabízí široký výběr odpovídajících brusných materiálů, který zahrnuje téměř 100 různých brusných listů. V závislosti na typu stroje jsou brusné listy k dispozici jako obdélníky, kulaté kotouče nebo s trojúhelníkovým tvarem. Stejně neomezený je i výběr forem děrování. Kromě více než 15 standardních forem nabízí společnost Klingspor také vlastní formy děrování.

Portfolio doplňují další výrobky, jako jsou pásy, listy, brusné bloky a brusné houby, jakož i vliesové archy.

Dosažení maximálního výkonu na jakémkoli typu stroje

Pokud se uživatel spoléhá na brusné výseky od společnosti Klingspor, nezáleží na tom, jaký stroj si pro svou konkrétní aplikaci vybere. Uživatel má v každém případě jistotu, že bude těžit z vysoké rychlosti úběru v kombinaci s dlouhou životností. To je zásadní faktor pro profesionální aplikace v obchodě, průmyslu a stavebnictví.

Výrobky mají vždy stejnou účinnost, ať už se používají na orbitální brusce, na náhodné orbitální brusce, na delta brusce nebo na ručním bloku. Díky tomu mají brusné listy nabízené společností Klingspor mimořádně všestranné praktické využití. Výběr produktů nabízí také odpovídající podložky pro kruhové výseky, které jsou součástí výběru. Společnost Klingspor dbá na to, aby uživatelé mohli nové brusné desky používat na svých strojích co nejrychleji a nejméně komplikovaně - a s minimální dobou přestavby.

Tajemství brusných archů Klingspor spočívá v jejich prvotřídních materiálech.

Aplikace v reálném světě se musí spoléhat na vynikající úběr materiálu, tj. rychlé řezání a dlouhou životnost brusiva. Brusné listy od společnosti Klingspor splňují všechny tyto požadavky díky použití vysoce kvalitních materiálů. Podklad těchto výrobků tvoří papír, fólie nebo tkanina a netkaný materiál. Vysoká hustota posypu je ideální pro práci na kovu, materiálech na bázi minerálů nebo plastu; velký počet zrnitostních bodů zajišťuje potřebný úběr materiálu. Polopropustné nátěry se používají pro práci s laky, neželeznými kovy nebo dřevem.

Zpracování všech materiálů s nejlepším možným výsledkem pomocí brusných desek Klingspor

Brusné archy se používají k opracování prakticky všech typů materiálů včetně

 • Kov
 • Nerezová ocel
 • Titan
 • Hliník
 • Dřevo / materiál na bázi dřeva
 • Barva / tmel / lak
 • Výplňový / základní nátěr
 • Kompozitní materiál
 • Gelové vrstvy
 • Plast
 • Kůže
 • Sklo
 • Materiál na bázi minerálů