CS 320 Y Široké pásy s tkaninovou podložkou použití Minerální materiály, Umělá hmota

Vlastnosti
Pojivo Umělá pryskyřice
Druh zrna SiC
Druh posypu hustý
Podložka Y-polyester
Materiály
Minerální materiály
Umělá hmota
Oblasti použití
Dřevozpracující průmysl
Nábytkářský průmysl
Výroba oken a dveří

CS 320 Y široký pás s látkovou podložkou pro minerální materiály, sklo a plast

Málokterý materiál je pro brusivo podobně náročný jako kámen, plast, sklo, keramika, křišťál nebo beton. S výjimkou plastu nejsou tyto materiály nijak zvlášť houževnaté, ale jsou tvrdší než kov. Brusivo schopné zpracovávat tyto materiály musí splňovat řadu požadavků:

  • Podklad odolný proti roztržení pro vysoké rychlosti
  • Brusný pás odolný proti teplu
  • Voděodolné brusivo pro broušení za mokra
  • Extrémně tvrdá a ostrá brusná zrna

Proč je široký pás Klingspor CS 320 Y vynikající volbou pro broušení skla, keramiky nebo kamene

Podklad, a tedy i nosič brusného materiálu, který byl vybrán pro široký pás CS 320 Y, je speciální tkanina z Y-polyesteru vysoce odolná proti roztržení, která nabízí další výhodu v podobě odolnosti proti vlhkosti a vlhku, takže je pás ideální pro broušení za mokra. Tento brusný pás poskytuje vysokou agresivitu při broušení díky těsnému povlaku a schopnosti brousit při vysokých rychlostech pásu a velké úrovni přítlaku. Spojení ze syntetické pryskyřice udržuje extrémně tvrdá brusná zrna karbidu křemíku bezpečně a pevně na svém místě. Kombinace odolného polyesteru, zrn karbidu křemíku a pojiva ze syntetické pryskyřice poskytuje všechny vlastnosti, které jsou nezbytné pro zpracování tvrdých materiálů.

Mimořádně tvrdá brusná zrna s ostrými hranami z karbidu křemíku

Povrchy obrobků, které jsou extrémně tvrdé - například sklo, kámen nebo keramika - vyžadují mimořádně vysokou agresivitu a výjimečný brusný výkon. Tyto požadavky vyžadují brusivo s extrémně ostrými hranami a tvrdé. Zrnitý karbid křemíku je jedním z nejtvrdších brusných materiálů vyráběných synteticky. Může se pochlubit stejnou tvrdostí jako diamant. Krystalická struktura karbidu křemíku zabraňuje opotřebení brusného zrna, místo toho se části struktury zcela vylomí. Výsledkem je další krystalická struktura s tvrdým povrchem a ostrými hranami. Díky tomuto efektu je brusný pás CS 320 Y samoostřící.

Široké pásy od společnosti Klingspor pro hladký chod pásu a práci s maximální přesností

Brusné pásy Klingspor jsou konstruovány jako nekonečné pásy. Aby bylo umožněno hladké a čisté broušení, jsou pásy spojovány různými způsoby v místě tupého spoje. Běžným spojením je tvar spoje F1: konce jsou před spojením s přesahem seříznuty úkosem pod definovaným úhlem. Spoj pásu F2: Konce zrn jsou zbroušeny, což vede k ještě hladšímu chodu pásu při broušení. Pásové spoje F3 G a F4 G: Pás je řezán klikatou hranou nebo rovným úkosem a tupý spoj je pak podepřen páskou vyztuženou tkaninou nalepenou zespodu.

Hledání prodejců
Rádi byste se poradili před nákupem zboží online nebo v kamenné prodejně ? Náš vyhledávač prodejců Klingspor Vám ukáže nejbližšího Klingspor prodejce