Pásy

Pracovní krok
Materiál
Stroj
Oblasti použití
Skupina výrobků
Pásy
Tvar provedení
Technologie
Průměr/mm
Další průměr
Šířka/mm
Délka/mm
Průměr dříku/mm
Stupeň jemnosti
Druh zrna

Brusné pásy na zakázku

Pokud jde o dokončování povrchů broušením, frézováním, řezáním nebo leštěním, okamžitě vás napadne jedno jméno: Klingspor. Společnost Klingspor, která je jedním z nejstarších výrobců brusiva na světě, vyrábí již od roku 1893 odpovídající brusné nástroje pro nespočet aplikací. Brusné výrobky společnosti Klingspor se hojně používají nejen na stavbách, ale také v průmyslu a ve zdravotnictví a leteckém průmyslu. Brusné pásy Klingspor se dokonce používají v obrovském provozu na loupání brambor, který se nachází v malebném regionu Magdeburg Börde: Tam brusné pásy Klingspor "leští" zhruba 60 tun polních plodin - každý den - na linkách dlouhých 25 metrů.

Specializované výrobky pro širokou škálu aplikací

Nabídka společnosti Klingspor zahrnuje stovky brusných pásů pro nejrůznější aplikace. Každý brusný pás - od nejmenšího pilníkového pásu pro ruční stroje až po extrémně odolný široký pás pro průmyslové použití - je podroben přísné kontrole kvality, která zaručuje vynikající životnost při broušení za mokra i za sucha. Společnost Klingspor vyrábí všechny brusné pásy ve vlastní režii, a proto klade prvořadý důraz na kvalitu a šetrné využívání surovin. Proto všechny brusné pásy Klingspor slibují konzistentní výsledky broušení a bezeztrátový přenos síly na obrobek.

Prémiové brusivo pro práci s nejrůznějšími materiály

Vše je v kombinaci - to je motto, které si společnost Klingspor zvolila pro svůj sortiment brusných pásů. V závislosti na oblasti použití může být podklad brusných pásů vyroben z papíru, polyesteru, bavlny, směsové tkaniny nebo netkaného materiálu. Podklad je pokryt vysoce kvalitní zrnitostí z takových syntetických zrn, jako je zirkonkorund, korund, karbid křemíku nebo keramický korund. Ať už vyžadují hrubý úběr materiálu, nebo velmi jemné opracování - uživatelé, kteří se rozhodnou pro brusné pásy Klingspor, mají pokaždé zaručen perfektní výsledek. Mezi možné aplikace brusných pásů Klingspor patří například zpracování

 • Kov
 • Dřevo
 • Materiál na bázi dřeva
 • Plast
 • Nerezová ocel
 • Sklo
 • Barva / tmel / lak
 • Hliník
 • Kůže
 • Titan
 • Materiál na bázi minerálů

Brusné pásy Klingspor jsou vždy navrženy pro každou konkrétní aplikaci.

Například pásy vybavené zrny s ostrými hranami, jako je karbid křemíku, poskytují výjimečnou agresivitu při zpracování obrobků s obzvláště tvrdým povrchem. Otevřené povlaky jsou zase ideální pro zpracování dřeva, protože zabraňují předčasnému ucpání pásu. Některé pásy jsou vybaveny speciálním antistatickým posypem s aktivním činidlem, který zabraňuje nabíjení brusného pásu třecí energií.

Dokonalé výsledky broušení za sucha i za mokra

S brusnými pásy společnosti Klingspor dosáhnou uživatelé přesných a čistých výsledků i při broušení za sucha. Broušení za mokra však nabízí ještě více výhod: Přidáním vody, oleje nebo emulze se materiály během broušení ochladí, což chrání obrobek před tepelnou změnou barvy. Mokré broušení také ještě více prodlouží životnost a šetří brusný nástroj. Aby tyto další výhody přinesla společnost Klingspor svým uživatelům při jejich pracovních projektech, nabízí mnoho svých brusných pásů také ve vodotěsném provedení. Brusné pásy Klingspor také zajišťují chladnější broušení při broušení za sucha. Brusné pásy Klingspor s vícenásobnou vazbou vytvářejí méně třecího tepla, a proto udržují teplotu obrobku na nižší úrovni.

Které brusné pásy jsou součástí sortimentu společnosti Klingspor?

Jen málo výrobců nabízí tak širokou škálu produktů jako společnost Klingspor. Svědčí o tom skutečnost, že brusné pásy Klingspor jsou k dispozici v široké škále různých provedení - včetně dlouhých pásů, krátkých pásů, pilníkových pásů, širokých pásů nebo rukávů.

Tento sortiment výrobků společnosti Klingspor pokrývá všechny oblasti použití - od použití na průmyslových bruskách až po provoz na ruční brusce, pásové brusce, brusce na hrany nebo profilové brusce. Zrnitost brusných pásů Klingspor sahá od výrobků určených ke kalibračnímu broušení přes výrobky určené k dosažení maximální rychlosti úběru materiálu až po zrnitost nejvhodnější pro velmi jemné broušení povrchů vhodných k leštění.

Nikdy nekončící přesnost broušení díky odolným pásovým spojům

Brusné pásy nejsou v podstatě nic jiného než role brusného papíru, které jsou na svých koncích spojeny speciálním a mimořádně odolným spojem. Aby se brusný pás stále točil "kolem dokola", má společnost Klingspor ve svém portfoliu různé klouby pásů. Klouby obvykle svírají úhel 45° - 80° se směrem chodu pásu, čímž se zamezí prudkému přechodu v místě křížení, a proto je zajištěn mimořádně hladký a stabilní chod pásu.

Tupý spoj, který vzniká uspořádáním obou konců pásu "hrana na hranu" s milimetrovou přesností, je obzvláště pevný, protože je podložen výztužným prvkem na přední nebo zadní straně pásu. Tento prvek je tvořen minimálně fólií vyztuženou tkaninou. Další standardní variantou je překrytý spoj, který je tvořen dvěma vzájemně zkosenými konci, položenými na sebe a spojenými stlačením. Tento typ brusného pásu najdou uživatelé v sortimentu společnosti Klingspor pod klíčovým slovem "spoj spoj spojený s přesahem".

Kompetentní poradenství a zakázková výroba

Aby uživatelé mohli najít brusný pás, který nejlépe vyhovuje potřebám jejich konkrétní aplikace, nabízí společnost Klingspor komplexní poradenství po telefonu nebo e-mailem pro své pásy a další skupiny výrobků.

Navíc je vám vždy k dispozici prodejní tým společnosti Klingspor, který vám pomůže a odpoví na otázky týkající se zakázkové výroby brusných pásů prodávaných pod značkou Klingspor. Možnými variantami jsou například zakázková provedení se speciálními spoji pásů nebo hranami pásů. Společnost Klingspor také vyrobí mimořádně speciální brusné pásy pro neobvyklé aplikace a stroje - stejně jako ten, který se již používá v závodě na loupání brambor v Magdeburgu Börde.

Konfigurátor pásů

S naším intuitivním konfigurátorem pásů Vám nabízíme možnost rychle a snadno nakonfigurovat a objednat pro Vaše stroje pásy dle Vašich požadavků.

Do konfigurátoru pásů  >