Elastické brusné nástroje

Brusné prostředky R-Flex

... se používají k jemnému broušení nejrůznějších povrchů materiálů. Dlouhá životnost a tvarová stabilita až do úplného opotřebení jsou zaručeny navzdory elastické struktuře.

Brusná a lešticí stopková tělíska

... jsou nabízena v různých rozměrech a velikostech zrn. Uplatňují se ve výrobě přístrojů a zásobníků, leteckém a motorovém průmyslu i v potravinářském a chemickém průmyslu.

Mramorovací tělíska

... dosahují mimořádných povrchových efektů se stejnoměrným vzhledem po broušení. Mramorovací tělíska R-Flex se úspěšně používají k opracování nerezové oceli a hliníku při stavbě zásobníků a ve výrobě zařízení pro velké kuchyně.

Brusný kvádr Schleiffix

... čistí, leští a matuje nejrůznější materiály jako kovy, dřevo, barvy, plasty, gumu a papír. Kromě komerčního využití je vhodný také pro práce v domácnosti a pro péči o auto, například k čištění pracovní plochy žehličky, hran lyží atd. Účinek brusného kvádru Schleiffix je ještě zesílen přidáním vody, mýdla, petroleje nebo pasty. Tyto výrobky ve čtyřech různých velikostech zrn umožňují optimální opracování nejrůznějších povrchů.

Kotouče R-Flex

... jsou, podle aplikace, k dostání se zrnem z karbidu křemíku nebo korundu s nejrůznějšími tvrdostmi pojiva a rozměry. Typickými oblastmi použití je např. odhrotování plastových dílů, jemné broušení chirurgických nástrojů, obtahování a ostření nožů atd. Kotouče R-Flex jsou díky elastickému pojivu snadno profilovatelné a při broušení obrobku se přizpůsobí jeho tvarům.

Druhy pojiv Maximální pracovní rychlost
Z tuhé, odolné oděru do 32 m/s
E nezanáší se, větší oděr (vhodné zvláště na hliník) do 16 m/s
W měkké, elastické (mimořádně vhodné na nerezovou ocel) do 5 m/s